Зустріч із начальником Державної екологічної інспекції Столичного округу

08.05.2020

😊Хороші новини!😊
Завдяки сприянню депутата міської ради Андрій Саук ми змогли зустрітися із начальником Державна екологічна інспекція Столичного округу Волковим Сергієм Степановичем.
Із зрозумілих причин, зустріч відбулася в онлайн-режимі.
🎯 Резюме розмови:
1. Держекоінспекція Столичного округу (територіально входять і Бровари) зацікавлена у виявленні та покаранні забруднювачів ☢☢☢, зокрема, і в нашому місті 🏠.
2. Для можливості вчинення будь-яких дій (наприклад, позапланової перевірки) повинна бути підстава -✍Звернення фізичної особи ❗❗❗ (фізичних осіб) про порушення певної юридичної особи із вказаним найменуванням, адресою, кодом ЄДРПОУ порушника.
Найближчим часом ми опублікуємо зразок такого Звернення.
3. НАЙЦІКАВІШЕ: таке звернення фізична особа може писати ✍не тільки на конкретного порушника, але й на власника земельної ділянки 🌏, на якій відбувається порушення.
Отже, власник земельної ділянки ВІДПОВІДАЛЬНИЙ❗за порушення екологічного законодавства на території своєї ділянки!
Це значно полегшує притягнення винних до відповідальності, адже власника земельної ділянки досить легко ідентифікувати через публічну кадастрову карту🗺.
4. За словами Волкова Сергія, місцева влада має досить повноважень 💪 щодо протидії еко-порушенням, а у питаннях щодо створення системи поводження з відходами-тобто все, що стосується спалювання відходів🔥 підприємствами і листя 🍁- домогосподарствами – це прямі обов’язки і відповідальність нашого мера та міської влади.
5. Для підсилення можливостей громади, Держекоінспекція незабаром планує призначити дієвого громадського інспектора 👮‍♂ із досить широкими повноваженнями.

Також цікаву ідею запропонував Андрій Саук: винагорода💰💰💰 за докази вчинення еко-правопорушень (спалювання, понаднормові викиди та ін.)

🤝 Дякуємо Сергію Волкову за змістовну розмову і надіємося на співпрацю у майбутньому!👍